Wikier

Råd og utvalg ved IV

Studieprogramråd ved IV-fakultetet

Her finner du oversikt over deltakerne i de ulike studieprogramrådene ved fakultet for ingeniørvitenskap

Studieprogramråd for marin-området

Medlemmer:

  • Eilif Pedersen, programrådsleder, IMT (Marin teknikk, 5-årig master - MTMART, 2-årig master MIMART, MSN1 og MSNMME)
  • Karl Henning Halse, studieprogramleder, IHB (2-årig master Product and System Engineering - 840MD og Naval Architecture - 850MD)
  • Frøy Birthe Bjørneseth, studieprogramleder, IHB (2-årig Master i operativ maritim ledelse - MLAKMO)
  • Håvard Vollset Lien, studieprogramleder, IHB (Bachelor i ingeniørfag, skipsdesign, Ålesund - 699SD)
  • Arnt Myrheim-Holm, studieprogramleder, IHB (353MN)
  • Jan Emblemsvåg, studieprogramleder, IHB (Bachelor i nautikk - 432SM)
  • Martin Ludvigsen, studieprogramleder, IMT (Master in Marine and Maritime Intelligent Robotics - MSMIR)
  • Lars Petter Bryne, nestleder utdanning, IHB
  • Hedda Aksnes, studentrepresentant
  • Mats Wesche Svenkerud, studentrepresentant
  • Torjus Levisen Johansen, studentrepresentant
  • Louise Ulstein, eksternt medlem, Ulstein Design & Solution
  • Roar Opstad, eksternt medlem, Solstad Offshore
  • Olav Rognebakke, eksternt medlem, DNV
  • Vibeke Sivertsen, sekretær, utdanningsseksjonen fak.adm.

Studieprogramråd for bygg-området

Medlemmer

  • Arne Gussiås, programrådsleder og studieprogramleder, IBM (Bygg- og miljøteknikk, 5-årig master - MTBYGG, 2-årig master - MIBYGG, Veg og jernbane, erfaringsbasert master (deltid) - MVEGJERNB) Trondheim
  • Linda Fjølstad, sekretær og bindeledd til fak.adm., utdanningsseksjonen fak.adm.
  • Astrid Stadheim, studieprogramleder og koordinator, IVB (Bachelor i ingeniørfag, bygg 3-årig - BIBYGG) Gjøvik
  • Robin Sætre, koordinator, IHB (Bachelor i ingeniørfag, bygg 3-årig - BIBYGG) Ålesund
  • Robert Storm Mortensen, koordinater, IBM (Bachelor i ingeniørfag, bygg 3-årig - BIBYGG) Trondheim
  • Yutao Pan, studieprogramleder, IGM (Geotechnics and Geohazards, master 2-årig - MSGEOTECH)
  • NN, studieprogramleder og representant for int. 2-årige masterprogram
  • NN, representant for bachelorstudentene
  • NN, representant for master-/siv.ing.-studentene
  • Janicke P. Garmann, representant fra næringslivet, Norconsult AS
  • Pål Egil Rønn, representant fra næringslivet, AF Gruppen
  • Hege Skårbekk Dammerud, representant fra næringslivet, Veidekke AS
  • Anita Sharma, representant fra næringslivet, Bymiljøetaten Oslo kommune
  • Turid Ødegård, representant fra næringslivet, Rambøll
  • Roar Norvik, representant fra næringslivet, SINTEF
    (Representantene fra næringslivet sitter i Næringslivsringen sitt styre. Næringslivsringen er et viktig samarbeidsorgan for utdanning på byggområdet mellom NTNU og næringslivet.)

Studieprogramråd for maskin-området

Medlemmer

  • Geir Owren, programrådsleder (BIMASKIN, MTPROD, MTING, MIPROD, MSRAMS, MSGLOMAN, MIUVT, BTEKD, MSUMA)
  • Ruth Morch, sekretær, utdanningsseksjonen fak.adm
  • Anna Olsen, studieprogramleder, MTP (Bachelor i ingeniørfag, maskin, 3-årig - BIMASKIN)
  • Geir Owren, studieprogramleder (Produktutvikling og produksjon - master, 2-årig - MIPROD, Produktutvikling og produksjon - master, 5-årig - MTPROD)
  • Terje Midtbø, studieprogramleder, IBM (Ingeniørvitenskap og IKT - master, 5-årig - MTING)
  • Yiliu Liu, studieprogramleder, MTP (Reliability, Availability, Maintainability and Safety, 2-årig - MSRAMS)
  • Erlend Alfsnes, studieprogramleder, MTP (Global Manufacturing Management, 2-årig - MSGLOMAN)
  • Christian Holden, studieprogramleder (Undervannsteknologi - master, 2-årig - MIUVT)
  • Niels Peter Østbø, studieprogramleder, IVB (Sustainable Manufacturing, master 2-årig - MSUMA) Gjøvik

Studieprogramråd for energi og bærekraft

Medlemmer

  • Johan Berg Pettersen, programrådsleder, EPT (Industrial Ecology, master, 5-årig - MSINDECOL, Science in Circular Economy, 2-årig - MSCE)
  • Jacob Lamb, studieprogramleder, EPT (Fornybar energi, bachelor, 3-årig - BIFOREN)
  • Studentrådet, studentrepresentanter

Studieprogramråd for geofag og petroleum

Medlemmer

  • Tor Berge Gjersvik, programrådsleder, IGP (BGEOL, MGEOL, MTTEKGEO, MTPETR, MIPETR, MSG1, MSG2)
  • Lisbeth Hultman, admin, IGP
  • Nina Grønli, studierådgiver
  • Sigbjørn Sangesland, faglig bredde petroleum
  • Sigve Hovda, pedagogisk koordinator og faglig bredde petroleum
  • Per Terje Osmundsen, faglig bredde geologi
  • Alexandre Lavrov, faglig bredde geologi
  • Kenneth Duffaut, faglig bredde geologi
  • Jørgen I. Austad, studentrepresentant, petroleum
  • Kathrine Torgersen, studentrepresentant tekniske geofag
  • Bendik Standal Frantzen, studentrepresentant geologi realfag
  • Øystein Nordgulen, ekstern representant geofag, NGU
  • Rolf H. Utseth, ekstern representant petroleum, Equinor
  • Trond Watne, ekstern representant, Norsk Mineral AS
  • Trine Boyer, ekstern representant, Vår energi

Studieprogramråd for erfaringsbasert master i teknologiledelse og digital omstilling

Medlemmer:

Se og så oversikt over utdanningsutvalget ved IV-fakultetet