Wikier

Student ved IE

Studieveiledere - IE

Studieveiledere ved Fakultet for informasjonsteknologi og elektroteknikk.

English version: Student advisers at the IE faculty

Temaside om veiledning | Sider merket med veiledning
 

 

Kvalifiserende kurs

Studieprogram Campus Studieveileder Faglig veileder
Forkurs for ingeniør- og sivilingeniørutdanning Ålesund Ann-Kristin Haram Maridal Magne Haugen
Forkurs for ingeniør- og sivilingeniørutdanning Trondheim Pål Risan Ketil Arnesen
Realfagskurs Trondheim Pål Risan Ketil Arnesen

 
Årsstudium

Studieprogram Campus Studieveileder Faglig veileder
Matematiske fag Trondheim Knut Andreas Holt
Anniken Skotvoll
Øyvind Solberg

 
Bachelor

Studieprogram Campus Studieveileder Faglig veileder
Automatisering og intelligente systemer Ålesund Anne Lise Grande Robin Trulssen Bye
Automatiseringsteknikk– utgår i 2021 Ålesund Anne Lise Grande Robin Trulssen Bye
Dataingeniør– nytt fra 2019 Trondheim
Gjøvik
Ålesund
Ingrid Island
Katrine Moe​​​​​​​
Anne Lise Grande
Grethe Sandstrak
Kiran Raja
Girts Strazdins
Dataingeniør – utgår i 2021 Gjøvik Katrine Moe​​​​​​​ Kiran Raja
Dataingeniør– utgår i 2021 Trondheim Ingrid Island Grethe Sandstrak
Dataingeniør – utgår i 2021 Ålesund Anne Lise Grande Girts Strazdins
Digital forretningsutvikling Trondheim Ingrid Island Leif Erik Opland
Digital infrastruktur og cybersikkerhet Trondheim Ingrid Island

Joakim Klemets

Gjøvik Katrine Moe​​​​​​​ Erik Hjelmås
Elektrifisering og digitalisering Trondheim Kristoffer Halseth Pål Keim Olsen
Elektroingeniør – nytt fra 2019 Trondheim Pål Risan Torleif Anstensrud
Arne Midjo
Steve Völler
Gjøvik Katrine Moe​​​​​​​ Knut Wold
Elektroingeniørutgår i 2021 Gjøvik Katrine Moe​​​​​​​ Knut Wold
Elektroingeniør–utgår i 2021 Trondheim Pål Risan Torleif Anstensrud
Arne Midjo
Steve Völler
Informatikk Trondheim Susan Bulduk Svein Erik Bratsberg
Informasjonsbehandling Nettbasert Ingrid Island Majid Rouhani
Matematiske fag Trondheim Knut Andreas Holt
Anniken Skotvoll
Øyvind Solberg
Programmering Gjøvik Katrine Moe​​​​​​​ Mariusz Nowostawski

 
Master

Studieprogram Campus Studieveileder Faglig veileder
Applied Computer Science Gjøvik Hilde Bakke Christopher Frantz
Digital Infrastructure and Cyber Security Trondheim Aud Bakken Yuming Jiang
Computational Colour and Spectral Imaging Gjøvik Hilde Bakke Seyed Ali Amirshaihi
Datateknologi (2-årig) Trondheim Julie E. Takacs Rune Hjelsvold
Datateknologi (5-årig) Trondheim Julie E. Takacs Rune Hjelsvold
Digital samhandling Trondheim Ingrid Island Knut Arne Strand
Electric Power Engineering Trondheim Kristoffer Halseth Halsten Aastebøl
Electronic Systems Design Trondheim Ellen Hove Bjørn B. Larsen
Elektronisk systemdesign og innovasjon Trondheim Ellen Hove Bjørn B. Larsen
Embedded Computing Systems Trondheim Ellen Hove Bjørn B. Larsen
Energi og miljø (5-årig) Trondheim Kristoffer Halseth Halsten Aastebøl
Energi og miljø (2-årig) Trondheim Kristoffer Halseth Halsten Aastebø
Helseinformatikk (Vertsfakultet MH) Trondheim Nora Ford Pieter J. Toussaint
Industriell kybernetikk Trondheim Ellen Hove Jan Tommy Gravdahl
Industriell matematikk Trondheim Chris Helen Solvoll Anne Kværnø
Informasjonssikkerhet (erfaringsbasert) Gjøvik Hilde Bakke Erjon Zoto
Informatikk Trondheim Susan Bulduk Dag Svanæs​​​​​​​
Information Security Gjøvik Hilde Bakke Sule Yidrim Yayilguan
Kommunikasjonsteknologi og digital sikkerhet Trondheim Aud Bakken Laurent Paquereau
Kybernetikk og robotikk (2-årig) Trondheim Ellen Hove Jan Tommy Gravdahl
Kybernetikk og robotikk (5-årig) Trondheim Ellen Hove Jan Tommy Gravdahl
Lektorutdanning i realfag for trinn 8 – 13 Trondheim Chris Helen Solvoll
Trude Buøy Solvang
Marius Irgens
Renewable Energy in the Marine Environment Trondheim Kristoffer Halseth Halsten Aastebøl
Security and Cloud Computing Trondheim Aud Bakken Danilo Gligoroski
Simulation and Visualization Ålesund Anne Lise Grande Ibrahim A. Hameed
Wind Energy Trondheim Kristoffer Halseth Halsten Aastebøl

 
Ph.d.

Studieprogram Campus Studieveileder Faglig veileder
Datateknologi og informatikk Trondheim, Gjøvik Randi Holvik
Ingrid von Schantz Bakka
Trondheim: Gunnar Tufte
Gjøvik: Marius Pedersen
Elektronikk og telekommunikasjon Trondheim Nina Lundberg Thomas Tybell
Elkraftteknikk Trondheim Åshild Undlien Meistad Olav B. Fosso
Informasjonssikkerhet og kommunikasjonsteknologi Tronfheim, Gjøvik Marina Shalaginova
Urszula Nowostawska
Trondheim: Colin A. Boyd
Gjøvik: Stephen Wolthusen
Matematiske fag Trondheim Marte Pernille Hatlo Andresen Kristian Gjøsteen
Medisinsk teknologi (tverrfaglig) Trondheim Marianne Herman
Gro Neergård
Sigrid Wold
 
Teknisk kybernetikk Trondheim Lill Hege Pedersen Morten Hovd

 
Internasjonale program

Studieprogram Campus Studieveileder Faglig veileder
Applied Computer Science Gjøvik Hilde Bakke Christopher Franz
Computational Colour and Spectral Imaging​​​​​​​ Gjøvik Hilde Bakke Seyed Ali Amirshaihi
Digital Infrastructure and Cyber Security Trondheim Aud Bakken Yuming Jiang
Electric Power Engineering Trondheim Kristoffer Halseth Halsten Aastebøl
Electronic Systems Design Trondheim Ellen Hove Bjørn B. Larsen
Embedded Computing Systems Trondheim Ellen Hove Bjørn B. Larsen
Information Security Gjøvik Hilde Bakke Sule Yidrim Yayilguan
Mathematical Sciences Trondheim Anniken Skotvoll
Knut Andreas Holt
Gereon Quick (mathematics)
Sara Martino (statistics)
Renewable Energy in the Marine Environment Trondheim Kristoffer Halseth Halsten Aastebøl
Security and Cloud Computing Trondheim Aud Bakken Laurent Paquereau
Simulation and Visualization Ålesund Anne Lise Grande Ibrahim A. Hameed
Wind Energy Trondheim Kristoffer Halseth Halsten Aastebøl

 
Kontaktperson for studenter med funksjonshemming

Kjersti Marie Bakken