Wikier

Skrive og levere masteroppgave på ILU

På denne siden finner du informasjon om hvordan du leverer masteroppgave ved Institutt for lærerutdanning.


Innleveringsfrist for masteroppgaven finner du i din Studentweb.

Ferdigstilling

Før oppgaven leveres skal den ferdigstilles: her henter du ut forside og omslag, og sjekker formatering.

NB: Instituttet skal ikke ha trykt versjon av masteroppgaven og betaler derfor ikke for trykking. Du kan på egen regning bestille trykt versjon når du ferdigstiller oppgaven.

Digital levering

Oppgaven leveres i Inspera Assessment.

Merk at både ferdigstillelsen og innleveringen i Inspera kan ta litt tid, så sett av minst et par timer til dette før innleveringsfristen.

Ved innlevering skal du legge inn tittel på oppgaven og sammendrag, på både norsk og engelsk. Du skal også ta stilling til publisering og grad av offentliggjøring. NTNU ønsker mest mulig offentliggjøring og har plikt til å oppbevare alle innleverte oppgaver digitalt.

Oppgaven vil sjekkes for plagiat.

Utsatt levering av masteroppgaven

Akutt utsettelse

Uforutsette ting kan føre til at du ikke klarer å levere masteroppgaven på normert tid.

Ved akutt sykdom rett før levering, kan du søke om å få en utsettelse på inntil 2 uker. Av personvernhensyn må dokumentasjon (legeattest) leveres per sikker digital sending. Ta kontakt med eksamensadministrasjonen ved ILU dersom dette er aktuelt: eksamen@ilu.ntnu.no.

Planlagt nødvendig utsettelse

Uforutsette ting kan føre til at du ikke klarer å levere masteroppgaven på normert tid. Dersom du ser at du ikke klarer å levere en fullverdig masteroppgave innen fristen, må du ikke levere, men få utsatt innlevering til neste semester. Du må selv melde deg opp til ny innlevering neste semester.

Send beskjed til veileder og eksamensadministrasjonen på eksamen@ilu.ntnu.no om at du har utsatt leveringen. Du har ikke rett på flere veiledningstimer, men hold kontakt med din veileder.

Sensur

Masteroppgaven vil bli vurdert av en internt og en ekstern sensor. Sensureringen kan ta opptil 3 måneder. Du vil finne sensuren på vanlig sted i Studentweb.