Wikier

Avtale ved opptak - doktorgrad

På denne siden finner du informasjon om hva doktorgradsavtalen er, hva den inneholder og hvor den skal leveres. English version: PhD agreement

Temaside om doktorgrad | Sider merket med doktorgrad


Ph.d.-forskriften regulerer doktorgradsutdanningen og ditt opptak til ph.d.-programmet. I henhold til forskriften skal det inngås egne avtaler om veilederforholdet og dersom du har ansettelse eller andre bidrag fra ekstern part. Det er viktig at disse avtalene inngås så raskt som mulig etter at opptaket er formalisert.

Avtale om faglig veiledning og opphavsrettigheter

Avtale om faglig veiledning og opphavsrettigheter må inngås mellom ph.d.-kandidat, veiledere og fakultet. Avtalen regulerer veilederforholdet og opphavsrettigheter i doktorgradsarbeidet.

Avtale om faglig veiledning og opphavsrettigheter (PDF til nedlasting)

Avtale for eksterne kandidater

For ph.d.-kandidater som ikke er ansatt ved NTNU må det også inngås en egen avtale mellom kandidat, NTNU og den eksterne part. Denne avtalen er et tillegg til Avtale om faglig veiledning og opphavsrettigheter og spesifiserer finansiering og andre vilkår.

Avtale mellom ekstern part, NTNU og ph.d.-kandidat om gjennomføring av ph.d.-utdanningen (PDF)

Innsending

Fullfør avtalene så snart som mulig etter opptak og send dem til fakultetet i henhold til fakultetets rutiner. Merk at avtaleperioden er lik finansieringsperioden og forlenges automatisk ved lovhjemlede permisjoner og sykemeldinger.

Fakultet for informasjonsteknologi og elektroteknikk (IE)

Avtalen må leveres til fakultetet så snart som mulig – senest 3 måneder etter oppstart.